Nazwa realizatora: Wspólnie dla Wawroch
Czas trwania projektu:  01.07.2019r. – 31.10.2019r.
Miejsce realizacji projektu:  Wawrochy
Kwota dofinansowania: 3 000,00 zł
                                                                               

Najważniejszym celem projektu było nabywanie nowych umiejętności, danie możliwości poszerzenia wiedzy, umiejętności w różnych dziedzinach sztuki.

 

Poprawienie jakości życia, uświadomienie i pokazanie jak można aktywnie i twórczo spędzić wolny czas. Projekt pobudził mieszkańców do czynnego działania, wpłynął na poprawę jakości życia. Projekt zakładał cykl pięciu spotkań o charakterze warsztatów. Pierwsze spotkanie poświęcone było warsztatom krawieckim, uczestnicy mogli dowiedzieć się na czym polega sztuka krawiecka, gość który zawitał w trakcie warsztatów, przekazał dzieciom tajniki krawieckie. Uczestnicy mieli możliwość samodzielnego szycia, natomiast młodsi uczestnicy projektowali swoje własne projekty. Dzieci bardzo czynnie brały udział w warsztatach dzięki różnorakim materiałom które były do dyspozycji. Jedni szyli, inni natomiast otrzymali, eko torby, worki, koszulki do stworzenia własnego projektu, poprzez malowanie, wyszywanie, przyklejanie.

 

 Kolejne warsztaty poświęcone były tworzeniu Łapaczy Snów, uczestnicy dowiedzieli się do czego tak naprawdę służą łapacze, i mieli możliwość samodzielnego stworzenia. Trzecie warsztaty były to warsztaty kulinarne, które przypadły bardzo w gusta łasuchów. Samodzielnie stworzenie kulinarnych pyszności, i skonsumowania ich przypadło do gustu najmłodszej grupie uczestników. Czwarte spotkanie miało na celu stworzenie własnych świec. Piąte spotkanie poświęcone było robieniu przez uczestników Slimów, czyli ciągnących, elastycznych mas plastycznych. Realizacja projektu przyczyniła się do aktywnego, ciekawego i innowacyjnego nabycia nowej wiedzy. W każdym z pięciu spotkań wzięło udział od 10 do 20 osób, które zwiększyły swoją aktywność kulturalną. Mieszkańcy otrzymali możliwość spędzenia czasu w różnorodny sposób, co jest niezmiernie ważne w biednym środowisku wiejskim. Dzieciaki zostały odciągnięte od telefonów, telewizorów , i spędziły czas z rówieśnikami. Warsztaty były miejscem spotkań, rozmów, rozwijania swoich pasji.

 

Dzięki realizacji projektu lokalna społeczność miała możliwość poznać nowe dziedziny sztuki. Projekt pozytywnie wpłynął na budowanie więzi i wspólnoty naszej wsi która będzie procentowała w przyszłości.